Програми и активности ПУ „Милица Ножица“ у трајању Дечје недеље од 7.10.2019 – 13.10.2019. на нивоу града

Дечја недеља под слоганом „ДА ПРАВО СВАКО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО“ обележена је од 7.10.2019. год до 13.10.2019. године на нивоу града и у оквиру ПУ. На нивоу града деца  ПУ „Милица Ножица“ представила су се деци и грађанима града са три  програма:

Од 7.10.-13.10.2019.

1. „У излозима града“ (ликовни радови деце били су изложени у излозима локала БИД зоне у трајаљу „Дечје недеље“)

10.10.2019. (термин померен за 3.10.2019.)

1. „Деца деци осмех нуде, бајка је оживела велике људе“- програм реализован у вртићу „Бамби“ уз заједничко дружење и представу „Јесење авантуре веселе дружине“за децу и младе из Дневног боравка деце и младих са сметњама у развоју. Представу су реализовали васпитачи из вртића „Звончић“, „Пинокио“ и „Бамби“

11.10.2019.

1. „ Цртежом шаљемо поруку“Да право свако-дете ужива лако“ –ликовна радионица реализована на Градском тргу

Посећеност изложбе радова је била успешна, као и учешће у поменутим активностима.

У реализацији  програма учествовали су директор Златомир Марковић, тимови васпитача, медицинских сестара-васпитача , стручних сарадника, члан одбора за утврђивање и спровођење градског програма и активности за време трајања „Дечје недеље“координатор Радне групе у  ПУ Споменка Ђуровић.

Деца, предшколци,  ПУ „Милица Ножица“ била су учесници и других програма и активности на нивоу града.

Дана 8.10.2019. одгледала су

• поклон представу „Пинокио“ креативне радионице „Пинокио“, организатора Удружења „Анћели чувари“. Гледаност око 500 деце предшколаца. Представа одржана у  Центру за културу .

Дана  9. и 11. 10. 2019. год. посетила су МШ  „Живорад Грбић“и одслушала

-концерт едукативног типа „Мала школска музика“

Присутност 500 деце ( укупно у оба дана)  .

Дана 9.10. 2019. године у организацији ПУ „Милица Ножица“организован је Округли сто чији су гости били представници из Центра за социјални рад, Полицијске управе, Невладиног сектора, уз учешће стручних сарадника, родитеља и васпитача.

Трибина „Активни у игри, успешни у учењу“ организатора ОШ „Нада Пурић“ организована је за родитеље предшколаца.

Дана 10.10.2019. одгледала су

• поклон представу Града Ваљева „Чаробњак из Оза“. Гледаност – око 625 деце.  Представа одржана у Центру за културу.

Дана 11.10.2019. год. учествовала су на конкурсу „Да право свако – дете ужива

лако“ организатора Центра за културу. Деца ПУ „Милица Ножица“ су за

своје радове била похваљена и награђена.

Дана 12.10.2019. године учествовала су на кросу и награђена за постигнуте резултате

-„ Трка за срећније детињство Имамо циљ – дођи на старт“ организатора

„Црвени крст“,Ваљево, место реализације Кеј Колубаре

У активностима су учествовала и деца-предшколци из издвојених јединица сеоског подручја.За напред наведене активности  ПУ је организовала  превоз за децу из најудаљенијих вртића. Тимови обезбеђења, техничке службе активно су пратили дешавања у трајању Дечје недеље. Поједине активности праћене су и медијски.

У оквиру ПУ „Милица Ножица“ (укључени сви вртићи и издвојене јединице сеоског подручја) осмишљен је програм поводом обележавања Дечје недеље и реализоване су разноврсне активности и игре, садимо Дрво генерације, организован је Спортски дан, посете вртићима и другим установама. Обележавање Дечје недеље укључило је сву децу да учествују у осмишљеним играма и активностима, да се солидаришу, помажу једни другима, заједно играју и друже, буду похваљена и награђена.